Duvar Kağıdı Ankara

Sık Sorulan Sorular

Duvar Posteri Nasıl Uygulanır ?

Duvar posterleri doku ve kalite olarak üç gruba ayrılır . Birinci seçenekte yani tekstil tabanlı tek parçalı duvar posteri uygulamasında yapıştırıcı duvar yüzeyine yedirilir ve poster ruloyla doğrudan uygulanır .

Tekstil tabanlı poster uygulaması mutlaka iki kişiyle , yardımlaşmalı olarak yapılmalıdır .


Yapıştırıcı duvara sürüldükten sonra düz duvar dibinden posterin alt ve üst kısımları terazi ölçümüne uygun şekilde aynı anda açılır . Fire payı olarak 5 Santim fazlalık verilir . El ve hava alma aparatları yardımıyla bastırılıp , yayılıp fazla hava da alınarak poster pürüzsüz biçimde yapıştırıldıktan sonra fazla fireler maket bıçağıyla kesilir .

Uygulama sonrasında poster yüzeyini mutlaka ılık suyla ve yumuşak bez yardımıyla yüzeyinde yapıştırıcı kalmayacak şekilde siliniz .


İkinci seçeneğimizde poster modeli Non Woven tabanlı olup istenen ölçülerde parçalar halinde tasarlanıp üretilir ve yine parçalar halinde uygulanır. Non Woven uygulamasında yapıştırıcı duvara sürüldükten sonra poster desen payları birbirine uyacak şekilde yapıştırılır .
Üçüncü seçenek poster uygulaması normal duvar kağıdı posteri şeklindedir , parçalı olarak üretilir . Uygulama sırasında yapıştırıcı posterin arka kısmına sürülür . Poster tutkallanıp 10 Dakika yumuşaması beklendikten sonra terazi ve lazer ile ölçülen duvar yüzeyine uygulanır .

Üç parçalı duvar kağıdı posterinin kalitesi diğer posterlere göre düşüktür . Gramajı ve poster kalınlığı biraz daha ince ve zayıftır .Uygulama esnasında dağılabilir , yırtılabilir . Biraz daha hassas , dikkat edilmesi gereken bir poster uygulamasıdır .